A gazdasági társaságok vezetői megszokták a gyors döntéshozatalt. Előfordulhat azonban olyan helyzet is, amikor egy-egy döntés meghozatala előtt érdemes egy tapasztalt védőügyvéddel konzultálni. Amikor egy vállalkozás fizetésképtelen helyzetbe kerül, akkor a döntéshozónak érdemes konzultálni egy büntetőjogásszal, és megismernie a csődbűncselekmény fogalmát.
Ahhoz, hogy a válságkezelés során jogilag is megfelelő, felelős döntéseket tudjon hozni, erre is szükség van. Mit tehet meg, és mit nem anélkül, hogy bűncselekményt követne el? A törvény a csődbűncselekmény keretébe rendeli mindazokat a cselekményeket, amellyel fizetésképtelenséget idéztek elő, vagy annak bekövetkezte után teljesen vagy részben meghiúsítják, hiúsították a hitelezők kielégítését.
Ide tartozik még a vagyon vagy annak egy részének az elrejtése, eltitkolása, megrongálása, megsemmisítése, használhatatlanná tétele. Bűncselekmény a színlelt ügylet kötése, kétes követelés elismerése is. Konzultáljon egy, a gazdasági büntetőügyekben jártas védőügyvéddel, hogy elkerülhesse a későbbi jogi következményeket, a csődbűncselekmény vádját. Egy tapasztalt ügyvéd jelentős segítséget adhat többek között a csődeljárásra való felkészülésben, vagy akár a csődegyezség megkötésében is.